Kuidas vererõhku kodus mõõta?


Kuidas vererõhku kodus mõõta nii, et kõik eelnevad asjad on tehtud korrektselt?

Enne vererõhu mõõtmise alustamist: Vältige kofeiini tarbimist, treenimist või suitsetamist vähemalt 30 minutit enne protseduuri. Vajadusel kasutage tualettruumi, kuna täis põis võib näitu mõjutada. Istuge vaikselt ja lõdvestage ennast 5-6 minutit, ja järgmiseks…

  1. Samm 1: valmistage varustus ette

    Leidke oma vererõhumõõtja. Veenduge, et see oleks heas töökorras, vajadusel koos patareidega. Istuge mugavalt toolil, jalad põrandal ja selg vastu tooli selga toetatud. Toeta oma käsi tasasele pinnale, näiteks lauale, peopesaga ülespoole.

  2. Samm 2: valmistage ennast ette

    Eemaldage õlavarrelt kitsad riided. Palja õlavarre paljastamiseks keerake varrukas üles. Vältige sel ajal rääkimist või liikumist.

  3. Samm 3: asetage mansett käele

    Asetage mansett oma paljale õlavarrele, umbes 2.5cm kõrgemale küünarnukist. Manseti alumine serv peaks olema umbes 2cm kuni 5cm küünarnuki kõverusest kõrgemal. Veenduge, et mansett oleks tihedalt, kuid mitte liiga pingul. Kaks sõrme kohakuti peaks mahtuma manseti ja käe vahele.

  4. Samm 4: õige joondamine

    Asetage manseti arteri marker otse õlavarrearteri kohale oma käe siseküljel. Arteri marker on tavaliselt näidatud mansetil. Veenduge, et mansett oleks teie südamega samal tasemel. Hea viis on kätt laual hoides ning ise toolil istudes vererõhku mõõta nii, et teie süda on laual oleva käega samal kõrgusel.

    Kui kasutate randmemonitori, joondage see oma südame kõrgusega, tõstes või langetades kätt.

  5. Samm 5: Vajutage START ja tehke mõõtmine

    Lülitage vererõhuaparaat sisse ja olge mõõtmise ajal paigal ja vaikne. Vältige rääkimist või käe liigutamist. Mansett täitub automaatselt. Võite tunda kerget survet või ebamugavustunnet kui see tõmbub ümber teie käe.

    Monitor tühjendab vererõhu mõõtmise ajal manseti järk-järgult. Jälgige monitoril kuvatavaid süstoolse (ülemise) ja diastoolse (alumise) vererõhu näitusid.

  6. Samm 6: salvestage tulemused

    Salvestage vererõhu näidud koos kuupäeva ja kellaajaga. Olenevalt vererõhuaparaadist saate kasutada andmete salvestamiseks vererõhumõõtja mälufunktsiooni, sülearvutit, tervise jälgimise rakendust või paberit ja pliiatsit.

    Korrake mõõtmist veel kaks korda, oodates iga mõõtmise vahel vähemalt 1-2 minutit. Oma vererõhu täpsemaks kuvamiseks võtke kolme näidu keskmine arv!

  7. Samm 7: tulemuste tõlgendamine

    Võrrelge oma vererõhunäitu tervishoiutöötajate soovitatud normaalvahemikuga. Normaalseks vererõhuks peetakse tavaliselt umbes 120/80 mmHg. Konsulteerige oma tervishoiuteenuse osutajaga, kui teie vererõhunäidud jäävad pidevalt väljapoole normaalvahemikku 120 / 80 või kui teil esineb muid probleeme vererõhuga.

  8. Samm 8: puhastage ja hoidke seadet heaperemehelikult

    Lülitage vererõhuaparaat välja ja eemaldage mansett oma käelt. Pühkige mansett ja monitor puhtaks niiske rätikuga või desinfitseeriva lapiga.

Hoidke vererõhuaparaati jahedas ja kuivas kohas, eemal otsese päikesevalguse eest ning järgides tootja juhiseid õigeks hoiustamiseks. Järgides neid üksikasjalikke samme, saate vererõhumõõtja abil kodus vererõhku täpselt mõõta. Regulaarne vererõhu jälgimine aitab teil silma peal hoida aja jooksul toimuvaid muutuseid ja astuda ennetavaid samme oma südame-veresoonkonna tervise säilitamiseks.

Teised kasutajad on sellega seoses vaadanud veel:
Scroll to Top